октомври 24, 2021

Јавни набавки

Операторот кој МВР го избра за новите сообраќајни таблички немал меѓународен сертификат, Раде Кончар обвинува за пропусти при постапката

Компанијата Раде Кончар – Контактори и Релеи ДОО од Скопје изнесе неколку тврдења во врска со недостигот на регистарски таблички...

Десетици илјади ученици оставени без компјутери, државата се луксузира со „гејмерски“ лаптопи – Макпетрол го „ќари“ тендерот на УЈП вреден 25 милиони денари

Додека десетици илјади ученици се оставени без компјутери и не можат да следат онлајн настава, власта предводена од СДСМ непотребно...

Алијанса и Алтернатива обвинуваат за афера во Управата за матични книги: Фирма поврзана со амбасадор од ДУИ добила тендер од 488 илјади евра (видео)

Коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива денеска на прес-конференција објави, како што велат, нов корупциски скандал во власта, сличен...