мај 19, 2021

Фудбал

Натпреварот Тотенхем – Манчестер Јунајтед цензуриран над 100 пати од иранската државна ТВ, поради жена помошник – судија

Иранскиот државен телевизиски канал, наводно, го прекинувал преносот од Премиер лигата помеѓу Тотенхем од Манчестер…