ноември 30, 2021

Стево Пендаровски

Пендаровски не го потпиша указот за Законот за дивоградбите, вели – тој е спротивен на Уставот и ќе овозможи „затскриена“ амнестија

Претседателот Стево Пендаровски го извести претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, дека одлучи да не го потпише Указот...

Пендаровски му реплицира на Филипче: Тешко дека слики на граѓани кои бараат здравствена заштита во странство се за фалење

Претседателот Стево Пендаровски во целост се согласува со изјавата на министерот за здравство, Венко Филипче дека сликите од Србија изминатиот...

Сликите од Србија се срам за државата, не смеат да се повторат, порача Пендаровски и ги повика приватните болници да се откажат од профит

Сликите кои ги гледавме викендов во Србија не смеат да се повторат, тоа беше срам за државата, имунизацијата ќе почне...

Спасовски заборавил да го покани Пендаровски на роденденот на „Тигрите“

Македонскиот претседател Стево Пендаровски не беше поканет за вчерашното одбележување на 40-годишнината од формирањето на специјалната анти-терористичка единица „Тигар“ во...