јуни 21, 2021

Посета

Фон дер Лајен ја потврдила поддршката за почеток на преговори со земјава, одвојувањето на Македонија и Албанија е во рацете на ЕС

Претседателката на Европската Комиисја, Урсула фон дер Лајен, на средбата со македонскиот премиер Зоран Заев потврдила дека поддржува формален почеток...

Министрите и градоначалникот ги броеа затворените дуќани во прилепската Стара чаршија? (Фото)

Во работна посета на Прилеп денеска престојуваа заменик на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација со економски сектори...