јули 24, 2021

Попис 2021

Села: Ќе го спречиме одложувањето на пописот преку Бадентер, сѐ уште немаме покана од Заев за лидерска

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села на пресконференција со новинари изјави дека коалицијата Алијанса -Алтернатива ќе ги искористи сите...