јули 24, 2021

Набавка на вакцини

ФИЛИПЧЕ: СТИГНАА ВАКЦИНИ „СПУТНИК В“, ДЕНЕСКА ЌЕ СТИГНАТ 10.000 ОД „ФАЈЗЕР“, А НА КРАЈ НА МЕСЕЦОВ 200.000 КИНЕСКИ ВАКЦИНИ

Вакцинацијата се одвива добро. Во салата „Борис Трајковски“ се врши  ревакцинција по три недели од вакцинацијата со вакцината „Спутник В“....