април 17, 2021

Македонија

Починаа 17 лица, најмладата жртва на 23 годишна возраст, нови 1.347 заболени

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.096 тестирања, а регистрирани се 1347 нови случаи на КОВИД-19.