ноември 30, 2021

Жозеп Борел

Димитров и Османи во Брисел на средба со Борел: Фокусот да остане на реформските процеси како би се задржало позитивното досие

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска во Брисел се...