август 11, 2022

Евровизија

БЕЛОРУСИЈА Е ДИСКВАЛИФИКУВАНА ОД ЕВРОСОНГ: Организаторите тврдат дека во песната се поддржува Лукашенко (Видео)

БЕЛОРУСИЈА е дисквалификуван од Евровизија затоа што ги прекршила правилата на конкуренцијата.Организаторите побарале Белорусија пред две недели да достави друга...

ВМРО на Каракачанов: Васил Гарванлиев да ја претставува Бугарија догодина на Евросонг, доколку Македонија го повлече од овогодинешниот настап

ВМРО на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов денеска излезе со партиско соопштение во кое вели дека ќе работи на тоа следната...