август 11, 2022

Двојник

Брисел: Небезбедните лични документи може да доведат до укинување на безвизниот режим за Македонија

Европската Комисија не го коментира случајот со фалсификуваните пасоши во Република Македонија, но потсетува дека редовно врши ревизија на критериумите...

Николоски: Сите вработени во МВР кои имаат сознанија за поголем број на фалсификувани пасоши, а се плашат јавно да ги обзнанат, нека ги достават на адресата на ВМРО-ДПМНЕ

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Јади бурек“ кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски...