јули 23, 2021

Град Скопје

Шилегов: Мицкоски, ти одиш во Будимпешта по инструкции, а ние одиме по опрема!

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, му реплицираше на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој го обвини дека при сомнителен тендер набавил противпожарна автомеханичка...