јануари 25, 2021

ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски по средбата со премиерот Јанша: Економијата е девастирана што е последица на неспособноста на владата, да се следат позитивните примери и искуства како Словенија (видео)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот г. Александар Николоски во рамките на…

Мицкоски и Николоски на средби во Унгарија: Значаен проблем за граѓаните се сиромаштијата и корупцијата, земјата чека предолго пред портите на ЕУ (видео)

Денес (19.01.2021 година) претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски…