јуни 22, 2021

Алтернатива

Алијанса и Алтернатива обвинуваат за афера во Управата за матични книги: Фирма поврзана со амбасадор од ДУИ добила тендер од 488 илјади евра (видео)

Коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива денеска на прес-конференција објави, како што велат, нов корупциски скандал во власта, сличен...

Реџепи од Алијанса: Бизнисмените ни велат дека може да издржат без субвенции за плати, поважно е да се донесат измените на Законот за државјанство

Координаторот Скендер Реџепи најави дека албанската опозиција ќе ги блокира сите предлог закони додека не се донесе закон за државјанство....