август 12, 2022

Александар Николоски

Николоски: Сите вработени во МВР кои имаат сознанија за поголем број на фалсификувани пасоши, а се плашат јавно да ги обзнанат, нека ги достават на адресата на ВМРО-ДПМНЕ

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Јади бурек“ кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски...

Николоски: Доколку функционерите вмешани во „Мафија“ не поднесат оставки, тогаш Македонија најверојатно ќе има реперкусии на патот кон ЕУ

Во вечерашното издание на емисија „Јади бурек“ кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој...

Николоски: МВР на Спасовски издала пасоши на водач на познат нарко картел од Албанија и осомничен за обид за убиство во Украина

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес конференција истакна дека аферата „Мафија“ ја докажува целата немоќ на правната држава,...