јуни 6, 2023

Албанија

Дуплиран албанскиот извоз во Македонија, најмногу сме увезувале раноградинарски производи

Албанскиот Институт за статистика објави дека во првите три месеци од годинава, споредено со истиот период минатата година, за над...

ВАРХЕЈИ ПАК СЕ ЗАКАНИ ДЕКА АЛБАНИЈА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ПРЕД МАКЕДОНИЈА АКО НЕМА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји повторно кажа дека Европската унија може да ги почне пристапните преговори со Албанија пред Македонија,...

Пукна ли тиквата во “малиот шенген”?! Еди Рама со навреди за Александар Вучиќ после објавената карта на Косово со српско знаме

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денес изјави дека картата на Косово и Метохија, покриена со српското знаме, кое минатата недела...