мај 20, 2022

Главна сторија

Наш избор

Актуелно

Трамп: Тоа е генијално

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го нарече „генијален“ потегот на Путин да испрати војници во Украина. Говорејќи во десничарска радио...

Владата не е тукашна

Во услови на енормно поскапување на енергенсите, општините се доведени во ситуација да не можат да си ги платат сопствените...

Велика Британија ги укинува повеќето анти-ковид мерки. Нема да има маски, ковид потврди, изолација на заразените …

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека следната недела ќе ги укине повеќето рестриктивни мерки воведени за контрола на омикронската верзија...