октомври 31, 2020

Главна сторија

Избор на Едиторот

Актуелно

35-годишниот пациент кој вчера почина од ковид-19 на Инфективната клиника немал никакви претходни заболувања

Триесет и петгодишниот пациент кој вчера почина на Инфективната клиника во Скопје и кој беше позитивен на ковид-19 немал никакви претходни заболувања.

Бугарски „Медијапул“: Скопје категорично ја отфрли „понудата“ од Софија за македонскиот јазик и нација

Властите во Скопје категорично го отфрлија предлогот од Софија, Бугарија да го признае македонскиот јазик и идентитет, а за возврат Северна Македонија да признае дека тие имаат бугарска основа, пишува бугарскиот портал „Медијапул“ по вчерашната информација што ја објави бриселки „Политико“ дека наводно во ЕУ бил поддржан овој предлог.