јуни 22, 2021

Свет

Пресврт во Белорусија: Затворениот белоруски блогер плачеше на телевизија и го фалеше Лукашенко (ВИДЕО)

Белорускиот блогер Роман Проташевич, кој беше уапсен во Минск минатиот месец откако белоруските власти го пренасочија авионот на Рајанер, се...