август 5, 2021

Македонија

Пендаровски: Нема нова вонредна состојба, за изборите мора решение, ВМРО-ДПМНЕ негодува: Македонија е балкански Вухан, продолжете ја вонредната состојба

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, нема да прогласи нова вонредна состојба. Тој на денешната прес конференција рече дека законски...