април 18, 2021

Македонија

Се одложи судењето за меѓународен сојуз, Боки-13 и Ременски бараа изземање на Вилма Русковска

Бојан Јовановски познат како Боки 13 и пратеничката Фросина Ременски денеска требаше да седнат на обвинителна клупа на судењето за „Меѓународен сојуз“, во Кривичниот суд, но судењето утринава се одложи.