ноември 28, 2022

Избор на Едиторот

Дуплиран албанскиот извоз во Македонија, најмногу сме увезувале раноградинарски производи

Албанскиот Институт за статистика објави дека во првите три месеци од годинава, споредено со истиот период минатата година, за над...

Велика Британија ги укинува повеќето анти-ковид мерки. Нема да има маски, ковид потврди, изолација на заразените …

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека следната недела ќе ги укине повеќето рестриктивни мерки воведени за контрола на омикронската верзија...

Случајот рекет не е решен, тек започнува…Отворено писмо од Бојан Јовановски до поранешниот премиер

„Господине Зоране Заев, до кога мислите да се правите луди за наводното бегство на Никола Груевски?!?! Категорично и недвојбено тврдам...

Отворено писмо на Боки 13 до Русковска: Дали лицето Зоран Заев од позиција на Премиер извршил лично влијание и уцена врз Катица Јанева да бидат пуштени од затворски притвор Камчев, Мијалков и други лица?

Бојан Јовановски, осуден во аферата „Рекет“, преку правниот тим, до медиумската јавност упати отворено писмо до обвинителката Русковска, во кое...