октомври 21, 2020

Балкан

Ѓоковиќ позитивен на коронавирус: Жалам што се случи ова, се надевам дека бројот на заразени нема да порасне

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и изрази надеж дека бројот на заразени нема да порасне, позитивна е и неговата сопруга Јелена.

Борисов повикан на сослушување во бугарското обвинителство – коцкање, обид за убиство, изнуда на пари

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, министерот за финансии Владислав Горанов и пратеничката Менда Стојанова се сослушани во врска со истрагата против сопственик на ланец на казина, кој е во бегство.