август 11, 2022

Автобус со косовски таблици се преврте во Хрватска, десет загинати

Автобус со косовски регистраски таблици утринава во шест часот излетал од патот и се превртел кај Славонски Брод во Хрватска. Портпаролот на полицијата изјави дека ситуацијата е тешка и има десет загинати.

Првичната информација беше дека автобусот е со македонски таблици, но по истрагата од местото, полицијата соопшти дека се работи за косовски автобус.- Advertisements –

Преживеаните се пренесуваат во болница, а сообраќајот е во прекин.

Сподели