мај 23, 2022

Фото: Груевски фотографиран во кафуле во друштво на убава Србинка

Порталот Револуционер објави фотографија од Будимпешта каде што се наоѓа поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски.

Според информациите кои биле испратени до порталот, Груевски седи во кафуле со девојка, која наводно е од Србија и е негова нова “пријателка“.

Инаку, Груевски избега во Будимпешта откако беше правосилно осуден на двегодишна затворска казна во случајот „Тенк“ за набавката на луксузен Мерцедес вреден 570 илјади евра. 

Сподели