мај 23, 2022

Мицкоски: Ова е тероризам, а не 27ми април, ќе има кривични и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека законите и власта не важат за власта.

-Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!

Кога законите и правилата не важат за власта.

Медиумите пишуваа дека човек почина затоа што немало брза помош, а денес за аздисот на власта и пратеничкатата.

Крајот брзо ќе им се случи, а ќе има и кривични пријави и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Сподели