јули 1, 2022

Драги Рашковски е приведен и дава исказ пред судија (видео)

Приведен е поранешниот генерлен секретар на Владата Драги Рашковски. 

ОЈО за гонење организиран криминал и корупција донело наредба за истрага во случајот со набавката на софтверот за сообраќајни прекршоци што не го користи ниедна институција, осомничени се четири лица, за Рашковски и за уште едно лице се бара притвор.

Целиот извештај погледнете го видеото.

Извор: Тв Канал 5

Сподели