ноември 27, 2021

Почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета

Бакингемската палата објави дека принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета, починал на 99 годишна возраст во замокот „Виндзор“.

Сподели
 
 
 
   more