јули 2, 2022

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО ТУРЦИЈА, УАПСЕНИ 63 ЛИЦА ОД ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА СЕДАТ ПЕКЕР

Полицијата во Турција изврши операција против членови на организирана криминална група, јавува Агенција Анадолија (АА).

Во операцијата со седиште во Истанбул спроведена во пет области низ Турција, полицијата изврши рации на 121 адреса со налози за приведување на 63 осомничени лица, вклучувајќи го Седат Пекер, за кого беше утврдено дека е водач на криминалната група.

Сподели