јули 2, 2022

Полицијата го уапси прилепчанецот кој киднапираше девојче

Приведен е прилепчанецот кој киднапираше девојче. 

А.З.(26) синоќа во 21 часот киднапирал девојче и насилно го внел во патничко моторно возило „голф”. Откако мајката А.Р. (44) пријавила во полиција дека  прилепчанецот ја киднапирал нејзината ќерка,  ноќеска по полноќ тој е уапсен, информира полицијата. За случајот е известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Сподели