јули 5, 2022

Кафеаните се затвораат на 14 дена, полицискиот час од 20 часот, се затвораат и обложувалниците (видео)

Прес-конференција на Заев, Филипче, Хасани и Караџовски.

Прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче, заменик-министерот за здравство Илир Хасани и претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски.

Извор: Канал 5 ТВ

Сподели