август 12, 2022

Уапсена 100-члена банда шверцери со наркотици во Шпанија

Шпанската полиција денеска соопшти дека разбила и уапсила 100-члена банда која со брзи глисери пренесувала хашиш и марихуана од Мароко во Шпанија.

Британските медиуми пренесуваат дека бандата ги полнела своите чамци со дрога во Мароко и потоа преку Медитеранот и реката Гвадалкивир ги пренесувала во близина на Севилја, на југот на Шпанија.

Во серијата рации полицијата запленила повеќе од пет тони хашиш и 230 килограми марихуана, се наведува во соопштението на шпанската цивилна гарда.

Сите 100 уапсени лица ќе бидат обвинети, соопшти полицијата.

Сподели