април 17, 2021

Повторно земјотрес од 5,9 по рихтер во Грција – се почувствува и во Македонија

Земјотрес со магнитуда од 5,9 според Рихтер повторно ја потресе Грција.

Земјотресот е со епицентар 31 км северо-западно од Лариса, на длабочина од 11 километри.

Истиот се почувствувал и на територија на Македонија.

Серија земјотреси беа регистрирани и во текот на вчерашниот ден на територија на соседна Грција, а со помал интензитет беа почувствувани и во Македонија.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •