април 17, 2021

(Видео) Снимен моментот на потресот во Грција

На социјалните мрежи се појавија видео снимки и фотографии од срушени куќи и цркви по силниот земјотрес кој ја потресе Грција.

Едно од видеата е направено во локален бутик во Грција каде може да се забележи моментот на потресот кој се случи денеска околу пладне по локално време.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •