април 15, 2021

Жерновски кандидат за амбасадор во Њујорк

Андреј Жерновски, член на Централниот одбор на СДСМ и поранешен заменик-министер за надворешни работи, е најсериозен кандидат за нов македонски амбасадор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк, објави „360 степени“, повикувајќи се на свои извори.

Како што објавува „360 степени“, се уште не е официјализирана постапката за именување, но опцијата Жерновски да биде амбасадор во седиштето на ОН веќе била ставена на маса.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •