февруари 26, 2021

МВР покрена потерница по Сашо Мијалков, не може да го најде на куќна адреса

МВР издаде потерница за поранешниот директор на ДСК Сашо Мијалков. Од извори во полицијата дознава дека телеграмата е испратена до сите гранични премини. За ваквата мерка неофицијално се дознава дека е покрената врз основа на сомневања за можно бегство на Мијалков пред изрекувањето на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“ .Судот претходно му изрече мерка куќен притвор.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •