март 7, 2021

Дарко Ивановски е нов балкански шанпион на 3.000 метри

Еден од најдобрите македонски атлетичари, Дарио Ивановски, е нов балкански шампион на 3.000 метри откако на Балканскиот шампионат во сала кој се одржува во Истанбул, Турција, убедливо триумфираше во финалната трка.

Дарио трката ја заврши со време од 8:03.95 минути, речиси седум секунди побрзо од второпласираниот Улуш Чихат од Турција.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •