март 5, 2021

Му го покажа средниот прст на Надал, ја исфрлија од трибините (видео)

Мечот помеѓу Рафаел Надал и Мајкл Мо, во второто коло на Австралија опен, на кратко беше прекинат. Обезбедувањето мораше да исфрли една жена од трибините.

Инцидентот се случи во десеттиот гем од вториот сет, кога Шпанецот сервираше за водство од 2:0 во сетови.

Камерата ја „улови“, жената како на Надал му го покажува средниот прст.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •