март 6, 2021

Временска прогноза: Ни доаѓа леден бран, ќе трае цела недела

Прогноза за 13.02.2021

Минимална температура: -12°C до -5°C
Максимална температура: -5°C до 2°C Облачно, студено и ветровито со повремени врнежи од снег, особено попладне и најобилни во југозападните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 14.02.2021

Минимална температура: -12°C до -6°C
Максимална температура: -7°C до 1°C

Претежно облачно, студено и ветровито со локални врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 15.02.2021

Минимална температура: -14°C до -7°C
Максимална температура: -5°C до 5°C Сончево со мала до умерена облачност, ветровито и студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •