јуни 22, 2021

Слободни фрлања: Како Крис го запозна Коби Брајант (видео)

Во 8мата епизода од Слободни Фрлања со Никлеман, гостува кошаркарот на МЗТ Скопје со бр. 5, репрезентативецот на Македонија и еден од најдобрите млади играчи кај нас – Кристијан Николов.


Додека играше во Галатасарај – Турција, имал чест да се запознае со големиот Коби Брајант.
За доживувањето на тој момент и многу повеќе, гледајте го целото видео.


Во оваа епизода се донирани 3.800 денари во хуманитарни цели.
Контакт за соработка со авторот на емисијата – .

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •