мај 16, 2021

Земјотрес во западна Македонија, епицентарот во близина на Кичево

Земјотрес со јачина од 3 степени по Рухтер го погоди регионот на Кичево. Епицентарот бил на седум километри од градот.

Потресот бил на длабочина од 2 километри.

Оваа седмица во Македонија беа почувствувани повеќе земјотреси, и тоа во западниот дел.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •