мај 16, 2021

Голем број демонстранти на протестот за „Монструм“, МНР гаѓано со камења (видео)

На протестот на семејствата и поддржувачите на обвинетите во „Монстум“ се случи инцидент.

Голем број демонстранти на протестот за обвинетите од „Монструм“.

На протестот на семејствата и поддржувачите на обвинетите во „Монстум“ се случи инцидент, беа фрлани камења врз зградата на Министерството за надворешни работи.

Протестот го следеше Михајло Видимлиски.

Што точно се случуваше?

Во видеото погледнете го целиот извештај.

Извор: Тв Канал 5

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •