јуни 22, 2021

Уапсен и братот на рускиот опозиционер Навални

Олег Навални, брат на рускиот опозиционер Алексеј Навални, бил уапсен откако полицијата извела рација во канцелариите кои припаѓаат на приврзаниците на Навални во Москва и на неколку други места, пренесува „Ројтерс“.Еден од соработниците на Навални – Иван Зданов, денеска рекол дека маскирани мажи го пребарале станот на Навални во Москва. Како што навел Зданов, во тој момент во станот се наоѓал братот на Алексеј, Олег.Инаку, Навални служи 30-дневна затворска казна во Русија поради наводно кршење на условната казна.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •