јуни 22, 2021

Мицкоски: Лажните вести станаа одлика на власта која е главниот извор на лажни вести

Лажните вести станаа одлика на власта која е главниот извор на лажни вести. За да се смени ова треба да се смени Зоран Заев, пишува на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Лажни вести кои не го донесоа животот кој го ветуваа:

Монструм – лажна вест

Младенов – лажна вест

Нешковски – лажна вест

Диво насеље – лажна вест

Двојазичноста – лажна вест

Името – лажна вест

Уставот – лажна вест

Датум за ЕУ – лажна вест

Лажните вести станаа одлика на власта која е главниот извор на лажни вести. За да се смени ова треба да се смени Зоран Заев. Така ќе ја обезбедиме заедничката иднина, пишува Мицкоски.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •