мај 18, 2021

Заев до Бајден: Верувам дека ќе го продлабочиме сојузништвото и блиските врски

Премиерот Зоран Заев им го честита стапувањето на должност на претседателот на САД, Џо Бајден и на потпретседателката, Камала Харис.

Им посакува мандат исполнет со успешни политики кои обединуваат и мандат, како што вели во објава на Фејсбук, во кој е сигурен дека американската демократија ќе биде глобален пример што инспирира.

– Претседателе Бајден, се радувам на времето пред нас во кое верувам дека ќе го продлабочиме сојузништвото меѓу Република Македонија и САД, како и блиските врски и пријателството меѓу нашите граѓани, напиша Заев на ФБ.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •