јануари 16, 2021

Следната недела се очекува Бучковски да замине за Бугарија

Специјалниот претставник на владата за спорот со Бугарија, Владо Бучковски, следната недела се очекува да се состане со бугарскиот државен врв.

„Се надевам дека Бучкоски ќе биде примен во Бугарија на највисоко можно ниво, така што ќе можеме отворено да разговараме за можностите за надминување на разликите сега, за да можеме да одиме напред кон одржување на првата меѓувладина конференција“, рече Бујар Османи, министер за надворешни работи.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •