јануари 16, 2021

(ВИДЕО) Снимен моментот кога авионот слетал на автопат во САД

Мал авион принудно слета на автопат во американската држава Минесота. „Се чини дека имало дефект на моторот“, се вели на Фејсбук страницата на Би-Би-Си.

За среќа, никој не беше повреден.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •