јануари 27, 2021

Николоски: Политички партнери размислуваат да ја напушатат коалицијата со СДСМ затоа што не можат да го поднесат националното предавство на Заев

-Заев нема црвени линии и решение е неговата оставка и неговото заминување. Во следните денови ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе за доверба на владата. И јас сум убеден во успех, бидејќи има политички партии кои мислам дека тоа ќе го поддржат. Постојат помали политички партии кои што се во рамките на коалицијата на СДСМ, а размислуваат да ја напуштата коалицијата, затоа што не можат да го поднесат националното предавство што го прави Зоран Заев, соопшти вечерва за “Инфомакс” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •