јануари 25, 2021

Украдена дрога од полициска станица

Од канцеларија на криминалистичка техника во гевгелиската полиција, украдени се 24 стебла марихуана (некои од нив високи и до три метри), како и туфки кои требало да се носат на вештачење, неофицијално дознава Нетпрес.

За потврда на настанот побаравме информација од Министерството за внатрешни работи, но до објавата на текстот, не добивме одговор.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •