јануари 21, 2021

СЛУЖБЕНОТО ВОЗИЛО НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ФАТМИР БИТИЌИ ПАРКИРАНО НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ДОДЕКА ТОЈ ПИЕ КАФЕ

СЛУЖБЕНОТО ВОЗИЛО НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ФАТМИР БИТИЌИ ПАРКИРАНО НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ДОДЕКА ТОЈ ПИЕ КАФЕОд Службата за општи и заеднички работи велат дека шоферот на Битиќи ќе биде казнет на плата поради паркирањето на шеталиштето. (Фото: СДК.МК)

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи со службеното возило Фолксваген пасат утрово беше паркиран на Кеј 13 Ноември во Скопје. Иако на шеталиштето е забрането паркирање  и градоначалниците на Општина Центар и Град Скопје Саша Богдановиќ и Петре Шилегов постојано апелираат граѓаните да бидат совесни, денеска прекршок направи и потпретседателот на Владата и член на СДСМ Битиќи.

Целиот текст на

sdk.mk

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •