јануари 22, 2021

Мухамед Зекири нов генерален секретар во Владата

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, неофицијално дознава „Фокус“.

Како што претходно објавивме, Зеќири беше една од опциите за оваа функција, откако Дамјан Манчевски ја одби понудата да го замени Драги Рашковски на ова место.

Зеќири исто така беше во игра за директор на Фондот за здравство.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •